Často kladené otázky

Co mohu očekávat od klimatizace s tzv. split systémem?

Klimatizace pomocí split systému slouží k úpravě teploty interiérového vzduchu, bez vlhčení, či větrání. V odborné terminologii se tedy jedná o cirkulační chlazení, resp. topení. Vzduch z místnosti cirkuluje pomocí ventilátoru přes filtr, výměník vnitřní jednotky, kde dochází k jeho ochlazení, resp. ohřátí a následně je distribuován zpět do místnosti. Průvodním jevem při chlazení je i odvlhčování vzduchu.

 

Co všechno kromě chlazení klimatizace dokáže?

Současná klimatizační zařízení poskytují kromě chlazení i přitápění v přechodných obdobích a jsou použitelná prakticky celoročně. Vzhledem ke své energetické účinnosti tvoří zajímavý doplněk k ostatním systémům vytápění. Energetická účinnost současných klimatizací je deklarována na energetických štítcích. Moderní klimatizace dnes již standardně dosahují hodnoty A, u špičkových modelů i hodnoty A +++.

 

Kde mohu klimatizaci umístit a jaké tvary a možnosti existují?

Pro zajištění skutečného komfortu výrobci vyvinuli řadu vnitřních klimatizačních jednotek, které se dají montovat na stěny nebo do snížených podhledů, ale například i jako radiátor pod okno. Můžete si vybrat jednotku v základním provedení, která svými parametry splňuje standardní kritéria, ale samozřejmě máte možnost sáhnout i po zařízeních se speciálními funkcemi, jako například ultratiché provedení, různé druhy filtrace a úpravy vzduchu. Nevkusné plastové "krabice" v obýváku jsou už skutečně minulostí. Trendem současné doby jsou různá designová provedení, která na pohled klimatizaci ani nepřipomínají. Je možné si vybrat jednotku vybavenou elegantním podsvícením, které umí interiér vkusně dotvořit.

 

Jaké jsou trendy a možnosti ovládání klimatizace?

Vývoj zařízení je dnes přísně směřován ke snižování nepříznivých vlivů na životní prostředí. Důvodem je právě zvyšující se účinnost, ale také speciálně vyvíjená chladiva. Široká variabilita poskytuje zájemci podle jeho priorit možnost vybrat si přesně to, co potřebuje. U vyšších tříd produktů jsou možnosti ovládání klimatizace velmi široké. Ovládat svou klima můžete prostřednictvím vzdálených přístupů už i přes internet s využitím pohodlné aplikace.